Neponovljivo blagdansko iskustvo na terenskoj nastavi u Rijeci

Napokon mjesec kojeg djeca željno iščekuju cijele godine, o njemu razmišljaju i znatiželjno propitkuju.  Prosinačko jutro bez kiše, ponedjeljak, 4. prosinca, učenici RN sa svojim učiteljicama i knjižničarkom doživjeli su neponovljivo blagdansko iskustvo na terenskoj nastavi u Rijeci. U sklopu Rijeka Adventa posjetili su ekskluzivnu poslovnicu Poštanskog ureda Djeda Mraza kao sastavni dio njegove centralne poštanske infrastrukture iz kojeg će pisma koja su učenici pažljivo napisali i maštom obojili, putovati na Sjeverni pol ekspresnom sobovskom linijom. Djed Mraz ih je u svom uredu i osobno dočekao te su mu na uho šapnuli svoje želje, a  uz simpatične vilenjake i dodatna iznenađenja Plodina, sve je poprimilo čaroban sjaj, a da sve bude „vidljivo“ pobrinuo se Foto Kurti.

Kratko su prošetali riječkim Adventom, divili se najvećim kuglicama na najvećem boru, predahnuli na Klupici božićnih uspomena, pojeli fritule i obišli šarolike adventske kućice, a sve kao uvod u još jednu sjajnu priču, Božićnu priču Charlesa Dickensa, u režiji Renate Carole Gatica i izvedbi malih i velikih glumaca  Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca.

Planetarno poznata priča o Ebenezeru Scroogeu, škrtom direktoru banke i tri božićna duha, prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, dirljiva je lekcija o istinskim ljudskim vrijednostima. Otvorenih srca, i još prepuni dojmova te sniježnih kazališnih pahulja, ušli smo u autobus i krenuli u školu.

A prosinačka čarolija je tek počela…

Tekst i foto: R.M.

objavio: Administrator   datum: 5. 12. 2023.