Obilježili smo 2. travanj - Svjetski dan svjesnosti o autizmu

Mnogi od nas na kratko pitanje «Što je autizam?» kao iz topa odgovaraju «Reinman» («Kišni čovjek»). I doista, Dustin Hoffman, u tom je filmu odigrao briljantnu ulogu autiste, kojom je odškrinuo vrata u svijet čovjeka drugačijeg od ostalih. No, postavite li to pitanje našim učenicima, a posebno našim sedmašima odgovor će biti Antonija, učenica VII. razreda. Naša Antonija, dijete, učenica, školska kolegica, prijateljica koja je od prvog školskog dana dio nas, koja nas je naučila svijet gledati drugačijim očima, koja nas svakodnevno oplemenjuje i čini bogatijima.

Sedmaši su, u petak 1. travnja, zajedno sa svojim razrednikom Deanom Nestorovićem i uz pomoć Antonijine asistentice u nastavi Elene Brnjac, obilježili Svjetski dan svjesnosti o autizmu zajedničkim druženjem i prigodnim programom u Plomin Luci i Plominu. Još su jednom pokazali nesebičnu brigu, požrvtvovnost, dobrotu i prijateljstvo prema Antoniji i dokazali nam svoju svjesnost, a Antonija im je uzvratila svojim osmjesima, pjesmom i veseljem koje vrijedi mnogo više od bilo koje riječi. U zrak su odaslali desetak raznobojnih i razigranih balona, a u more bacili poruku u boci s nadom da će ipak neki neznanac jednom uloviti njihovu poruku dobrote i prijateljstva. Kraj druženja završio je na prelijepom Vidikovcu gdje smo se počastili ukusnim pizzama.

Predivan sunčan dan bio je kao stvoren za nas, za smijeh, ljubav, toleranciju i naše zajedništvo. Voljeli bi kad bi takvih dana u godini bilo više.

objavio: Administrator   datum: 8. 4. 2011.

« Svibanj 2024 »