Supertalent Djeda Mraza

U potrazi za nesvakidašnjim, neobičnim, iznimnim i iznenađujućim talentima koji će se natjecati za titulu Supertalenta Djeda Mraza naše škole, bili smo cijeli mjesec. Šaroliku lepezu talenata naši su učenici prezentirali  danas, u finalnoj priredbi. Naš školski zbor, otvorio je finale dvjema prigodnim pjesmama, pod vodstvom učiteljice Sandre. Nastavili smo uživati u pripremljenim točkama, od pjevačkih, plesačkih, sviranja do trikova i memorijskih vještina. Među jakom konkurencijom, u višim razredima, za današnje finale izabrani su: Leona Runko, slavuj naše škole, u pjesmi "A tisket A tasket", samouki usni harmonikaš  Ryan Roviš izveo nam je taktove na temu Pink Pantera,  a šarmantan Alex Kehonjić, prezentirao se kao Masterflag.

Od učenika razredne nastave, naša  drugašica, Mia Horvat, predstavila je svoju plesnu koreografiju kao mažoretkinja s pomponima na glazbenu podlogu Pink Pantera, a  čarobnu atmosferu Božića donijela nam je Ivona Runko u pjesmi „Božić je ljudi“. Vehida Mulahalilović i Antonela Ljubičić, u plesačkom duetu pripremile su veselu plesačku koreografiju „Wednesday“, Lady Gage, dok je naš samozatajni Arno Štroligo smirenim i sigurnim gitarističkim pokretima odsvirao odličnu božićnu melodiju.

Po uzoru na Esteriore Brothers, Talijane u pravom  showu, talijansku uspješnicu „Se sei felice“, donijeli su nam trećaši i četvrtaši iz glazbeno-talijanske grupe s pratnjom, učiteljicom Sandrom, na gitari, a zatim Produženci „Testa, spalle, ginocchia e piedi“, u svom ritmu te atraktivna Alexia Mišon sa „Sara per che ti amo“.

Naši Kršanci ove su godine odlučili prezentirati svoje klasično glazbeno umijeće. Sara Juran izvela je skladbu Ludovica Eunadija, „Experiens“, na klaviru, a potom su nas fascinirali skladbom „Zvončići“, Dora Rade na klarinetu i Kristan Roviš  na gitari. Leon Rade  i Dalan Rančić zadivili su nas svojim vještinama na harmonici, a Doren Jakovčić i Neo Roviš predstavili su se raznim trikovima.

Veselicu, za kraj, pripremile su nam cure iz PŠ Šušnjevica, plesom i pjesmom prigodne pjesmice „Sretan Božić svakome“ od Fantoma,  a mali Šušnjevci otpjevali su radosnu pjesmu „Fritula“, Petra Graša.

Povjerenstvo, sastavljeno od najiskusnijih i najmudrijih osmaša, Nikoline, Loreley, Mateja i Leopolda, pažljivo su gledajući i slušajući točku po točku, ocjenjivali prema dogovorenim kriterijima i na kraju se odlučili dodijeliti dva prva mjesta, dva druga mjesta i dva treća mjesta. Prvu nagradu su odnijele naše cure, Leona Runko i Mia Horvat, drugo mjesto rezervirali su Alex Kehonjić i Ivona Runko, a treće su podijelili Sara Juran te Šušnjevci: Diego Načinović, Dorian Kontuš, Matej Santaleza i Eugen Andrejević.

Iznenađenju nije bilo kraja pri pojavi Djeda Mraza, naime, sigurno je osjetio našu veselu atmosferu, obilazeći svu dobru djecu u okolici te je na svojim saonicama donio darove i za našu djecu, u školi. Susret je obilježila vesela cika i uzbuđenje.

Na kraju, su naši voditelji, Eleni Fable i David Licul, svima zahvalili na sudjelovanju i zaželjeli ugodne  blagdane, čestit Božić i sretnu novu godinu.

Tekst i foto: R.M.

objavio: Administrator   datum: 12. 12. 2023.

« Svibanj 2024 »