Edukativna predavanja povodom Mjeseca ovisnosti

U sklopu Školskog preventivnog programa 8. prosinca 2023.  godine u našoj smo školi ugostili gospodina Roberta Pavlekovića, djelatnika Policijske uprave Istarske županije s namjerom da učenike viših razreda educira o dvjema značajnim i sve prisutnijim negativnim pojavama među mladima- vršnjačkom nasilju i konzumaciji alkohola među mladima.

Učenicima 5. 6. i 7. razreda održao je predavanje o vršnjačkom nasilju. Predavanje je održano s ciljem povećavanja svijesti o ovoj problematici. U sklopu predavanja učenici su se upoznali s definicijom nasilja, vrstama nasilja te na koji način spriječiti i prijaviti nasilje. Na predavanju su iznesene mnoge važne i korisne informacije temeljene na stvarnom životu, praksi i savjetima stručnjaka pa vjerujemo da su svi prisutni mnogo naučili o ovoj važnoj temi.

Učenicima  8. razreda naš je gost na vrlo zanimljiv i primjeren način govorio o štetnosti i posljedicama koje alkohol može prouzročiti ljudima, a pogotovo mladima. Na kraju predavanja održana  je radionica  u kojoj su učenici podijeljeni u grupe imali zadatak da osmisle nastavak prezentirane priče.  Nakon čitanja, učenici su pohvaljeni jer su vrlo ozbiljno i zrelo pristupili zadataku.

Predavanjima su nazočili ravnateljica i pedagoginja škole te razrednici viših razreda.

Zahvaljujemo gospodinu Robertu Pavlekoviću na suradnji koju nastavljamo  tijekom veljače kada se planira edukacija roditelja i učitelja.

Nada Švraka, pedagoginja

objavio: Administrator   datum: 12. 12. 2023.

« Svibanj 2024 »