Obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Ususret obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i žrtvu Vukovara i Škabrnje ovaj smo tjedan satove povijesti i  hrvatskog jezika posvetili odavanju pijeteta svim žrtvama Domovinskog rata.

Na satovima hrvatskog jezika, s učiteljicom Dijanom Franković, učenici 8. razreda su  čitali poeziju posvećenu Vukovaru te Priče iz Vukovara, Siniše Glavaševića.

Na satovima povijesti, s učiteljem Daliborom Švićem, razgovarali su o bitki za Vukovar i stradanjima koja su se dogodila tijekom Domovinskog rata te se prisjetili svih poznatih simbola grada Vukovara koji je tijekom Domovinskog rata pretrpio najveća razaranja, a posebno su istakli Vukovarski vodotoranj – simbol hrvatskog zajedništva koji je u tijeku napada izdržao 640 izravnih pogodaka agresora te ostao prkosno stajati zbog čega je postao simbol hrvatskog stradanja, ali i junaštva i zajedništva, a danas je zaštićeno kulturno dobro.

Učenici nižih razreda MŠ Čepić, PŠ Šušnjevica i PŠ Kršan sa svojim su učiteljicama o Vukovaru razgovarali kroz prigodne tekstove u hrvatskom jeziku, na prirodi i duštvu te SRO, a i likovno su se izrazili.

Učeni PŠ Kršana i PŠ Šušnjevica

Kako bismo odali počast onima koji su stradali braneći Vukovar, Škabrnju i Domovinu, predstavnici Vijeća učenika naše škole zapalili su svijeću, uz misao „Neka se nikad ne zaboravi i nikad ne ponovi“.

Predstavnici Vijeća učenika ispred Matične škole u Čepiću

Tekst: R.M.      Foto: M.B.L.

objavio: Administrator   datum: 20. 11. 2023.

« Svibanj 2024 »