Obilježili smo Dječji tjedan

Učenici naše škole svake godine isplaniraju pregršt aktivnosti povodom obilježavanja Dječjeg tjedna. Ove godine obilježava se od 2. do 8. listopada. Djeci je potrebna sveopća zaštita i poticaji odraslih kako bi zdravo odrastala i razvila odgovornost prema sebi i drugima, no trebaju i priliku da ih se sasluša, stoga je važno skretati pozornost društva na potrebe djece i njihov položaj u društvu te poticati prilike u kojima djeca govore odraslima o svome životu, očekivanjima i željama. U okviru svih predmeta bavili su se aktualnim temama koje se tiču djece i dječjeg svijeta.

Učenici PŠ Kršan sa svojim učiteljicama Mirjanom Rabar i Sanjom Celić obilježili su Dječji tjedan tematskim razgovom, dječjim igrama i crtanjem kredama u boji na školskom igralištu.

Učenici u PŠ Kršan

Učenici PŠ Šušnjevica sa učiteljicom Alenkom Brenković prošetali su do parka i igrališta te su pjesmom, brojalicama i igrama obilježili ovaj važan tjedan, a potom su crtali po asfaltu kredama u boji te se likovno izražavali tehnikom grataž. Nastala su prekrasna mala likovna djela za izložbu na školskom panou.

Učenici PŠ Šušnjevica

Učenici MŠ Čepić su na satovima SR, HJ, LK i TZK  obilježavali Dječji tjedan. Rješavali su anketni listić o pravima i dužnostima djece, predstavljali su se i upoznavali kroz igru "TO SAM JA". Čitali su razne pjesmice i tekstove te izražavali svoje dojmove i povezivali ih s osobnim iskustvima. I na kraju su se kroz razne igre i takmičenje zabavljali jer kroz igru se najbolje uči.

Učenici u MŠ Čepić

Tekst i foto: učiteljice RN

objavio: Administrator   datum: 6. 10. 2023.

« Svibanj 2024 »