Zadnjeg dana nastave sportski dio, izložba i kulturno-umjetnički program povodom Dana škole 2023.

Zadnji dan nastave, ranog buđenja, teških torba i školskih obaveza,  zamijenili smo radosnom i prpošnom proslavom, oblježili smo naš Dan škole. I dok se sunce nije popelo visoko, visoko, družili smo se u sportskom duhu. Dio sportskog igrališta pretvorili smo u poligon za biciklističku stazu pa su učenici predvođeni grupom „Sigurno u prometu“, vježbali i pokazivali  svoja umijeća i vještine bicikliranja.

A dio sportskog igrališta postalo je nogometno igralište, igralo se u četiri ekipe, mlađi razredi, treći i četvrti te stariji razredi, peti i šesti protiv sedmih i osmih razreda. U prvom pripetavanju pobjedu su slavili trećaši, a u drugom su pobjedu odnijeli  petaši i šestaši. Nedaleko od školske zgrade naši su učenici Boćarske grupe boćali, a naravno da su ih ostali zdušno bodrili.

Učenici grupe Crveni križ predstavili su svoje vještine pružanja prve pomoći, a svi zainteresirani učenici imali su priliku isprobati kako se pruža masaža srca i daje pravilno umjetno disanje.

Nakon marende, sklonili smo se od prejakog sunca, u naš najveći razred kako bismo  upriličili kulturno-umjetnički program. Danas su se predstavili učenici viših razreda, nakon velikog otvaranja četvrtaša, sviranjem na tubama i izvedbom blok pjesmica, na talijanskom jeziku. Školski zbor je otpjevao pjesmu Mamma mia, a solo točku, u jazz stilu, maestralno je izvela  Leona Runko, u pjesmi A-Tisket A-Tasket.

Naša majstorica glume, Leana Rade, kazivala je monolog iz ulomka „Cura s neta“ te dobila veliki aplauz. Karlo Rade, učenik petog razreda, odlično je na saksofonu izveo "Bella, ciao". U svom stilu, osmaši su nas ostavili bez daha, pjesmom „Sara perché ti amo“, dok su petaši i šestaši izvukli svoje pjevačke adute u simpatičnoj pjesmi „Se sei felice“. Završili smo u plesnom tonu. Pravo iznenađenje pripremili su petaši i šestaši plesom Jerusalema (pogledajvideo). Svi učenici su se pridružili u radosnom tonu, a nastavili su prvaši i drugaši plesom „Čoko, čoko“.

Mnnogobrojne aktivnosti tijekom školske godine, u power point prezentaciji, su predstavili učenici izvannastavne grupe, Građanski odgoj.

Zahvaljujemo svim učenicima i učiteljima na pripremama povodom Dana škole, a roditeljima na podršci. Za prekrasne likovne radove  zaslužna je likovna grupa, a grupa Kreativka postavila je svoje radove u sklopu izložbe, u učionici likovne kulture. Učiteljica likovne kulture uručila je učenici šestog razreda, Leoni Runko, Priznanje za likovno rješenje povodom izrade novog modernog loga naše škole.

Postavljeni su i završni radovi ovogodišnjeg zavičajnog projekta „Z rucakima po vlaškim putima“.

A sada, adio..., vrijeme je za nove izazove, one ljetne, one u koje vas sunce zove. Vrijeme je za bose noge i mokre ruke, vrijeme je za trčanje, skakanje i smijeh bez granice, ... vrijeme je za odmor,...

Dragi učenici, upijajte mirise, boje, okuse koje daruje ljeto, budite radoznali, otvorite svoja srca i uživajte!

Vidimo se u novoj školskoj godini!

objavio: Administrator   datum: 21. 6. 2023.

« Svibanj 2024 »