Bilo nam je zanimljivo i poučno u Zajednici tehničke kulture i Centru za popularizaciju znanosti i inovacije Istarske županije

Učenici 7. razreda, pod vodstvom učiteljice Darije Čop, sa svojim vršnjacima iz susjedne potpićanske škole i njihovim učiteljem tehničke kulture Mateom Slivarom, posjetili su Zajednicu tehničke kulture Pula gdje su prisustvovali na četiri STEM edukacije. Pilot radionici „Fizika i Kemija +“ za djecu i mlade u Centru za popularizaciju znanosti i inovacija Istarske županije, zatim su imali vođenu turu „Znanstvenim vrtom“ i prezentaciju interaktivnih postavki Parka znanosti i postavki na temu obnovljivih izvora energije koju je vodila voditeljica projekta -  Danijela Sergo Buić. Prisustvovali su i prezentaciji opreme FabLaba i edukaciji o korištenju strojeva za dizajniranje i proizvodnju potpomognutu računalom (CAM/CAD modeliranje) te reciklažnih strojeva i procesa reciklaže - od pripreme plastičnih filamenata do njihove izrade u 3D printeru za proizvodnju recikliranih proizvoda.

Za kraj, voditeljica projekta nam je održala edukativnu prezentaciju načina rada meteorološke stanice – motrenje i mjerenje meteoroloških elemenata te prikaz i tumačenje istih na računalu. Kroz ove aktivnosti učenici/e su imali priliku upotpuniti znanja koja stječu u okviru školskog kurikuluma te ih se upoznalo sa STEM pristupom koji podrazumijeva poticanje učenika/ca na interdisciplinarno učenje, odnosno kombinaciju različitih znanstvenih područja u rješavanju nekog zadatka. Zahvaljujemo se Zajednici tehničke kulture Pula na pozivu i njihovom odvojenom vremenu.

Tekst i foto: Daria Čop

objavio: Administrator   datum: 16. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »