Uspješno smo sudjelovali na općinsko-gradskom LiDraNu 2024.

Općinsko-gradsko literarno, dramsko-scensko i novinarsko stvaralaštvo učenika, LiDraNo 2024., organizirala je škola domaćin OŠ „Vitomir Širola-Pajo“ Nedešćina u četvrtak, 8. veljače. Naši  vrijedni učenici zasjali su na maloj pozornici Doma „Poldrugo Valentin“ pred punom publikom i izabranim Povjerenstvom, u kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva. Naše dvije najmlađe učesnice iz PŠ Šušnjevica Leona Flegar i Alesija Načinović, pod mentorstvom učiteljice Alenke Brenković kazivale su poeziju Ševina jutarnja pjesma, Grigora Viteza i Tri nonice, Draga Gervaisa. Petašica Leona Mart kazivala je dijalektalnu pjesmu Ča se moren poć igrat?, autorice Mirele Vidak, a šestašica Eleni Fable monolog Školska zadaća, autorice Anite Šojat, obje pod mentorstvom knjižničarke Romine Miletić.

Veoma uspješno  sudjelovali smo u kategoriji literarnog stvaralaštva te su tri rada naših učenika razredne nastave predložena za županijsku razinu. Čestitamo Diegu Načinoviću, učeniku 2. razreda, na literarnom radu  Zvončar, pod mentorstvom učiteljice Alenke Brenković iz PŠ Šušnjevica te učeniku 4. razreda Kristanu Rovišu iz PŠ Kršan, na radu Moj otac. Rad je nastao pod mentorstvom učiteljice Mirjane Rabar kao i literarni rad Zašto sunce?, učenika 4. razreda Bartola Vukića, iz  PŠ Kršan.

Čestitamo našim učenicima i učiteljicama te im želimo puno uspjeha na županijskom, u Puli!

Eleni Fable, Leona Mart, Diego Načinović, Leona Flegar, Alesija Načinović i učiteljica Alenka Brenković

Kristan Roviš i Bartol Vukić

Tekst i foto: R.M.

objavio: Administrator   datum: 13. 2. 2024.