Europski jezici "zavladali" školom u Čepiću

Ravnateljica Mirela Vidak s uvaženim gostima: savjetnica ministra gđa. Gabriela Matei, savjetnik i konzul g. Aurel Georgescu, voditeljica rumunjskog konzulata u Rijeci gđa. Delija Vorkapić i zamjenik načelnika Općine Kršan g. Roman Carić

Europski dan jezika se na jedan neobičan i veličanstven način obilježio u Osnovnoj školi Ivana Goran Kovačić Čepić jer su se među stoljetnim zidovima mogli čuti jezici koje zaista rijetko čujemo u školi: mađarski, bugarski, rumunjski, francuski, a  sve zahvaljujući našim gostima iz rumunjskog veleposlanstva: savjetnici ministra gđi. Gabrieli Matei, savjetniku i konzulu g. Aurel Georgescu te voditeljici rumunjskog konzulata u Rijeci gđi. Deliji Vorkapić.

Međutim, i učenici sa svojim učiteljima  su se veoma dobro pripremili za obilježavanje ovog značajnog datuma. Europski dan jezika obilježava se u sklopu ovogodišnjeg školskog projekta zavičajne nastave „Novi život se rađa“. Projekt financira Istarska županija, a cilj projekta je istraživanje i njegovanje tradicijskih običaja oko rođenja i krštenja djeteta u našem zavičaju u prvoj polovici prošloga stoljeća. Rođenje djeteta jedan je od najljepših trenutaka u životu čovjeka, a pisanje čestitaka jedan od najljepših načina komuniciranja,  stoga su učenici na satu likovne kulture izradili čestitke (na čijim su se naslovnicama našle fotografije malih beba – njihovih predaka iz prošlog stoljeća), a na satovima hrvatskog, engleskog i talijanskog jezika, kao i na izvannastavnoj aktivnosti  Istrorumunjski jezik osmislili su prigodan tekst.

Na integriranom nastavnom satu zavladalo je iznimno raspoloženje kada su učenici, učitelji i gosti zajedno sjeli  u školske klupe i toplim i nježnim riječima na raznim jezicima uputili najnježnije i iskrene čestitke povodom rođenja djeteta. Učenicima škole se na prigodan način obratila gđa. Gabriela Matei te govorila o važnosti poznavanja jezika i izrazila iznimno zadovoljstvo i brojne riječi pohvale  za aktivnost učenika.

Lijepe riječi učenicima i djelatnicima škole je uputio i zamjenik načelnika Općine Kršan, g. Roman Carić.

Učenici su aktivno sudjelovali u svim aktivnostima, a  u mnogima se javila znatiželja za upoznavanjem novih jezika. Možemo samo reći: Ovo je pravi način učenja i … thank you, merci,  благодаря,  hvala,mušata, fala, koszonom, mulțumesc, … HVALA…

objavio: Administrator   datum: 1. 10. 2018.