Tajni prijatelj

Aktivnost „Tajni prijatelj“ već se nekoliko godina provodi među najmlađim učenicima naše škole u prosincu.  Glavni nositelj aktivnosti je naša školska pedagoginja Nada Švraka. Aktivnost započinje 1. prosinca kada učenici izvlače međusobno imena suučenika iz svog razrednog odjela. Nikome ne smiju pokazati ime koje su izvukli ni odati tajnu. Tako postaju  tajni prijatelj osobe čije ime su izvukli.  Njihov je zadatak  da  poput anđela čuvara brinu i paze na tu osobu, daju joj sitne znakove pažnje, ali ta osoba ne smije znati  tko je  njen tajni prijatelj. Tako se moraju  brinuti svaki dan sve do 6. prosinca kad u čizmice Svetog Nikole umeću vlastito izrađene poklončiće i lijepe poruke svom prijatelju. Nastavak u Opširnije.

Foto-galerija: Tajni prijatelj

A danas, utorak 6. prosinca, učenici su s nestrpljenjem dočekali. Jer, danas su se otkrili tajni prijatelji i  otvarali poklončići. Kakva li je samo sreća zavladala među učenicima!

Cilj ove uspješno sprovedene aktivnosti je navesti učenike na razmišljanje o drugim osobama oko sebe, o tome što te osobe vole, što ne vole, što će ih razveseliti, a što rastužiti. Čineći to tajno,učenici se uče brinuti o drugima bez traženja naknade, uče se čuvati tajne i jačaju međusobno prijateljstvo i povjerenje, razvijaju humanost, razumijevanje i toleranciju.

N. Š.

objavio: Administrator   datum: 9. 12. 2016.