Terenska nastava na Krku

Na Krku

U petak, 18. studenog, išli smo na izlet na Krk. Posjetiti smo toš, Bašćansku ploču, restoran s originalnim krčkim pršutom i grad Krk. O Bašćanskoj ploči pričala nam je teta u crkvi sv. Lucije. Kupili smo ogrlice na početno slovo  našeg imena u glagoljici. U tošu smo naučili o postupku proizvodnje maslinovog ulja. U tošu su sačuvani mnogi predmeti korišteni u nekadašnjoj uljari. Konj  je gurao  grede koje su okretale kameno kolo, a koje je gnječilo masline. U gradu Krku smo vidjeli novu veliku školu i crkvu koja je na vrhu imala anđeo koji se okretao u smjeru vjetra. Na putu za kući, u autobusu smo se zezali i zabavljali. Bilo nam je lijepo.

Enes Čolić, 4. r.

Izlet na Krk

U petak  smo sa svojim učiteljicama krenuli na izlet na otok Krk. Vozili smo se u autobusu na kat i uživali kada smo prelazili Krčki most. Nakon dva sata vožnje stigli smo u grad Krk. Tamo smo pojeli marendu, prošetali se gradom i slikali uz more. Zatim smo krenuli dalje do crkve u Jurandvoru. U Jurandvoru je Bašćanska ploča koja je pisana na glagoljici. Nakon toga došli smo do jedne kuće gdje smo vidjeli konja kako pokreće neku spravu i melje masline od kojih će nastati maslinovo ulje. Na kraju smo išli u pršutarnu, pojeli ručak i krenuli kući. Na izletu je bilo jako lijepo.

Sara Kovačić, 2.r.

Foto-galerija: Terenska nastava_Krk

objavio: Administrator   datum: 23. 11. 2016.