Radostan završetak školske godine

Uoči posljednjeg dana nastave u Osnovnoj školi Ivan Goran Kovačić Čepić održala se prava svečanost. Festival pjesme i radosti. Festival smo nazvali „Čepljonski tići“. Mali „tići“ su zablistali  u svečanim haljinicama, a neki i sa šeširićem na glavi.  Školski zbor raznježio je sve prisutne odličnom pjesmom Mi smo taj svijet. Profesorica glazbene kulture Sandra Novaković bila je veoma ponosna na svoje male pjevače. A puno toga je govorio i široki osmijeh na usnama roditelja, a i pokoja suzica u oku.

Ovaj poseban dan privukao je i posebno drage goste: g. Cosmina G. Dinescua, veleposlanika Rumunjske u RH i njegove suradnike,  gđu. Jadranku Huljev višu savjetnicu Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta te načelnika Općine Kršan. Našim se gostima obratila ravnateljica škole Mirela Vidak  te je uz pozdrav gostima, posebno pohvalila  učenike ističući njihov uspjeh na svim područjima. Posebno je pohvalila male pjevače, ali i predobru generaciju osmaša koji su prezentirali dokumentarni filmić Dobrodošli u OŠ Ivana Goran Kovačić Čepić. Film su sami i snimili pod budnim okom prof.  Romine Miletić i učiteljice informatike Ana Spada.

Nakon festivala, u prekrasnoj  atmosferi konobe Ema nastavilo se druženje učenika, njihovih roditelja, učitelja, gostiju te žitelja Šušnjevice i okolnih sela. Učenici su pročitali svoje literarne uratke na istrorumunjskom jeziku i to pod budnim okom učiteljice Dianore Radola. Bio je to dirljiv oproštajni susret budući da je veleposlaniku NJ.E. Cosminu G. Dinescu, završio mandat u Hrvatskoj. Tijekom dana više je puta pohvalio dobru suradnju sa školom, ističući ambiciozne učitelje te dobre i vrijedne učenike.   Posebno je pohvalio aktivnosti vezane uz očuvanje istrorumunjskog jezika kao neprocjenjivog blaga hrvatske kulturne nematerijalne baštine i kulturnog bisera Općine Kršan. Naglasio je kako će iz Osnovne škole Ivan Goran Kovačić Čepić ponijeti najljepše uspomene.  Početak radova završne faze rekonstrukcije zgrade područne škole u Šušnjevici, za što je i rumunjska vlada izdvojila trećinu sredstava, izazvalo je oduševljenje prisutnih te su već počeli dogovori o ponovnom susretu na svečanosti otvaranja obnovljene škole.

U posjetu školi i završnoj svečanosti, kao izaslanik ministra, bila je  gđa. Jadranka Huljev, viša stručna savjetnica Ministarstva znanja obrazovanja i sporta Republike Hrvatske. Gospođa Huljev izrazila je veliko zadovoljstvo školom, pohvalila je školsku priredbu te aktivnosti škole na svim područjima. Obećala je ponovni dolazak… veoma brzo. Nadamo se da će to biti na otvaranju škole u Šušnjevici.

Svečanost je gotova, nastava je završila, dolazi dugo, toplo ljeto…. i odmor… dovoljno odmora… jer nas u  novoj školskoj godini čekaju mnoge lijepe stvari.

Foto-galerija:Čepljonski tići

objavio: Administrator   datum: 11. 6. 2016.