Poligon za tjelesnu aktivnost

Brže, brže! – čulo se sa školskog igrališta na satu TZK, jutros,  3. prosinca 2015. godine. Učenici mlađih razreda uzbuđeno su se provlačili kroz kolutove, trčali po pločama za ravnotežu, ciljali… na poligonu za tjelesnu aktivnost.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo idejni je pokretač projekta Poligon za tjelesnu aktivnost školske djece prema kojemu su sve škole u Hrvatskoj koje nemaju dvoranu za tjelesnu aktivnost, opremljene kompletom didaktičke opreme za vježbanje. Kako je naša škola, nažalost, jedna od škola bez sportske dvorane i mi smo  uključeni u projekt, te smo postali vlasnici jednog poligona. Edukacija za učitelje održana je krajem kolovoza  kada  su učitelji upoznati s načinom korištenja poligona. Nastavak u OPŠIRNIJE.

Foto-galerija: Poligon za TZK

Komplet je prijenosni, stane u jedan kovčeg i može se i iznositi iz škole. Ima 25 dijelova među kojima su savitljivi kolutovi različitih promjera, čunjevi, ploče za ravnotežu, mekane loptice različitih veličina, mekane igračke, itd. Djeca i njihovi nastavnici elemente mogu postaviti u učionicama, u školskom atriju ili na hodnicima, a za lijepog vremena na igralištima.

Glavni cilj projekta  je osigurati djeci uvjete za svakodnevno vježbanje u prostoru škole s obzirom na nedostatak školskih sportskih dvorana za kvalitetno izvođenje TZK. Iako je poligon za tjelesnu aktivnost djece odličan za izvođenje kvalitetne nastave TZK, navijamo i za sportsku dvoranu u bližoj ili daljoj  budućnosti.

objavio: Administrator   datum: 3. 12. 2015.