Međunarodni dan djeteta

U petak, 20. studenog 2015. godine, učenici OŠ Ivan Goran Kovačić Čepić zamijenili su  uloge sa svojim učiteljima. Zamjena uloga održana je povodom Međunarodnog dana djeteta koji se obilježava s ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece.. Odabrani učenici održali su nastavu umjesto učitelja i preuzeli sve važne funkcije škole. Nastava se održala prema uobičajenom rasporedu za petak. Na oglasnoj ploči bili su izdani natječaji za slobodna radna mjesta na koja su se učenici 8. razreda, kao najstariji, imali priliku javiti svojom zamolbom. Nastavak u Opširnije.

Foto-galerija: Međunarodni dan djeteta

Primljeni učenici za radna mjesta povodom Svjetskog dana učitelja   jesu:

-          Za učiteljicu matematike – Alma Mahmić

-           Za ravnatelja – Karlo Terković i Filip Brenković

-           Za pedagoginju – Antonija Jurasić

-          Za knjižničarku – Simona Taletović

-          Za tajnika – Linda Tončetić

-          Za majstora - Rikardo Sošić.

Nakon što su sa učiteljima i djelatnicima dogovorili  poslove i pripreme za izvođenje nastave, krenuli su u avanturu. Snašli su se prilično dobro. Bilo im je to veliko iskustvo, a naučili su više cijeniti učitelje i djelatnike škole. Evo što su izjavili:

Alma Mahmić: „ U ulozi učiteljice matematike snašla sam  se dobro. Nije teško biti učiteljica samo treba imati dobar razred koji će te poslušati.“

Karlo Terković : „ Nije mi bilo teško biti ravnatelj jer sam imao dobru pomoć prave ravnateljice i pedagoginje.“
Filip Brenković: „ Bilo je to lijepo i poticajno iskustvo.“

Antonija Jurasić: „ To je veoma zanimljiv posao. Najzanimljivije mi je  bilo na radionici u četvrtom razredu o Međunarodnom danu djeteta. Interesantno je raditi s djecom.“

Linda Tončetić: „ U ulozi tajnice naučila sam puno toga. Očekivala sam puno posla ali dobro sam se snašla.“

Rikardo Sošić: „ Vršio sam popravke malih i velikih kuhinjskih aparata u uredu majstora te sam regulirao  temperaturu kotlovskog postrojenja kako bih postigao idealnu temperaturu u cijeloj školi. Puno sam naučio. Bilo mi je jako zanimljivo.“

Simona Taletović: „ Biti knjižničarka je lijepo. Nije preteško i zabavno je.“

Simona Taletović

objavio: Administrator   datum: 20. 11. 2015.