Literarni natječaj Crvenog križa

Naši učenici mlađih razreda sudjelovali su i ove godine na literarnom natječaju za osnovne škole Labinštine, na temu Crvenog križa. Inspirirani krasnim temama natječaja: “Budimo humani”, “I malo dobro djelo je veliko” te “Kad vrijeme pokloniš dobroti”, učenici su se literarno izrazili svaki na svoj način. Dvoje učenika iz redova naše škole izabrano je za čitanje radova. Na jučerašnjoj svečanoj završnici, u GK Labin, Leon Brajuha i Noel Rančić čitali su svoje originalne uratke. Mentorice Jasminka Zahtila i Mikela Banko Lukšić zadovoljne su svojim učenicima. Čestitke! Nastavak u Opširnije.

Ostali učenici koji su sudjelovali su za svoje radove dobili  Zahvalnice:

Iz MŠ Čepić:  - Matko Stepančić , Gabrijel Trajkovski, Marin Dudić (2.r.) i Lana Stepančić (3.r.); mentorica J. Zahtila

- Dorotea Vidak  i Stefan Frankola (4.r.), mentorica                            Mikela Banko Lukšić

Iz PŠ Kršan: – Norbert Marčac (1.r.)

-  Kevin Šegon i Enes Čolić (2.r.)

- Deni Miletić, Korina Scropetta,Roko Škropeta i                                 Nikola Terković (3.r.); mentorica Mirjana Rabar

Izabrani literarni radovi za čitanje:

Kad vrijeme pokloniš dobroti

Stojim na ulazu u trgovački centar, a tik do mene je jedan stari prosijedi čovjek s velikom bijelom bradom. Podsjetio me na Djeda Božićnjaka. Ipak je to bio beskućnik koji je prodavao nekakve novine. Milim pogledom mi se nasmijao, a ja sam mu uzvratio. Svi negdje žure i ne primjećuju ga, a njegov pogled kao da govori: Hej, stani! Pogledaj me na tren! Ali nitko ništa. Jedino sam ja prišao i dao mu nekoliko kuna, a on mi se kroz bijelu bradu nasmijao kao Djed Božićnjak.

Leon Brajuha,  2. razred

objavio: Administrator   datum: 15. 5. 2015.