Okitili smo se medaljama na Boćajmo u školi

I ove godine naša se škola  uključila u projekt „Boćajmo u školi“ kojeg provodi  Boćarski savez Istre s ciljem poticanja učenika na igranje boća, tradicije koja u Istri traje godinama. Cijeli je današnji dan bio u znaku boća. Uzbuđenje je kod učenika bilo sve veće kako se približavalo natjecanje.

Kada je došao naš poznati svjetski boćar Valter Ivančić i njegovi suradnici i kada smo napokon stigli na boćalište, osjećalo se u zraku nestrpljenje, trema, iščekivanje. Svi su učenici odjenuli službene majice natjecanja i igra je mogla početi.

Tijekom igre bilo je tu i radosti i tuge, razočaranja i nadanja, nezadovoljstva i sreće. Najbolji su se okitili medaljama, a ostali im se nadaju sljedeće godine. U kategoriji Djevojčice 1. mjesto osvojila je Leana Krajcar (3. r.), 2. mjesto je osvojila  Sara Bako (3. r. PŠ Šušnjevica), 3. Mjesto pripalo je Stefany Grožić (3. r. PŠ Šušnjevica), a u kategoriji Dječaci 1. mjesto osvojio je  Karlos Stanić (3.r.), 2. mjesto je pripalo  Gabrijelu Trajkovskom (4.r.) , dok je 3. mjesto uzeo  Leon Brajuha (4.r.).

Ovo iskustvo svakako treba ponoviti dogodine,  pa one nakon nje, pa one nakon...

Hvala Istarskom boćarskom savezu na ideji, projektu, nama novom iskustvu!!!

Foto-galerija: Boćajmo u školi