Ne, ne idem

Suradnjom Policijske uprave Istarske županije i Policijske Direkcije Hannover, nastala je preventivno-edukativna slikovnica „Ne, ne idem“ kao rezultat zajedničkog projekta prevencije te zaštite djece od situacija koje za njih mogu biti opasne.

Naime, slikovnica kroz priču, na djeci blizak način, poučava djecu da budu oprezna u komunikaciji s nepoznatim osobama, a sve kako bi se spriječilo da postanu žrtve kaznenog djela.                                                                                                                      Slikovnicu  su učenicima prvih i drugih razreda predstavile djelatnice Policijske uprave Istarske, Vesna Lončar Brdarić, soc. pedagoginja i Alica Rosić-Jakupović, dipl. kriminalist. Djeca su sa zanimanjem pratila radnju slikovnice te pozorno slušala korisne savjete.   Na kraju susreta, učenicima su podijeljene slikovnice kako bi i s roditeljima porazgovarali o naučenim porukama i ostalom kao podsjetnik na oprez.

Ova je aktivnost unaprijed planirana u sklopu Školskog preventivnog programa naše škole te se ciljano realizirala 21. studenog povodom obilježavanja Međunarodnog dana zlouporabe djece i  Svjetskog dana prevencije zlostavljanja djece (19.XI.) te Europskog dana zaštite djece od seksualnog iskorištavanja i zlostavljanja (18.XI.)

Nada Švraka, pedagoginja

Foto-galerija:

objavio: Administrator   datum: 23. 11. 2016.