Dan škole

Proslavili smo Dan škole s učenicima prijateljske OŠ Vladimira Nazora. Okupili smo se u ponedjeljak, 6. lipnja 2016. godine te na zabavan način proveli jutro u sportskom nadmetanju, kvizu, prezentacijama filmića i na priredbama. Nastavak u OPŠIRNIJE.

Foto-galerija: Dan škole_viši razredi

Dan škole_niži razredi

U OŠ Ivan Goran Kovačić  Čepić

Učenici mlađih razreda okupili su se na školskom igralištu  te započeli sportskim nadmetanjem: okušali su se u raznim društvenim igrama, štafetnim igrama,  a završili pokazivanjem odličnog znanja o Ivanu Goranu Kovačiću i Vladimiru Nazoru u kvizu.

Nakon marende upriličili su prekrasnu priredbu te pokazali najbolje točke tijekom školske godine. Redale su se tako recitacije, igrokazi, pjesme, a bilo je i plesa. Zvjezdice naše škole bili su:

• Nikola Terković, Leana Rade i Erika Valčić, sudionici Čakavskog sabora u Žminju, recitirali su  autorske pjesmice Lastavice,  Balon i Kaštel,
  •  Ana Franković, Kristy Tončetić i Karla Levak pjevale su pjesme s kojima su sudjelovale u  finalu Labinskog kanta 2016,
  •  Leana Rade recitirala je Tonićeve bargeši, a Korina Scropetta pročitala autorsku pjesmicu Moja bajkovita godina  s  Lidrana 2016 i Jesen s literarnog natječaja Ca je ča
  • O moru i kupanju pjevali su nam Leana  i Gabriel
  • Igrokaz „ U knjižnici“ izveli su učenici scenske grupe mlađih razreda
  • Natali Krajcar, sudionica literarnog natječaja GDCK, pročitala je autorsku pjesmu Hvala, dobri ljudi
  • Karla Levak, sudionica literarnog natječaja Med u Pazinu, pročitala je svoju pjesmicu Čelica

Zahvaljujući mentoricama sve je proteklo izvrsno: Mikela Banko Lukšić, Dianora Radola, Jasminka Zahtila, Mirjana Rabar, Alenka Brenković.

U OŠ Vladimira Nazora Potpićan

Učenici viših razreda bili su veoma uzbuđeni jer su prezentirali svoje filmske uratke s temom Ivan Goran Kovačić i Vladimir Nazor. Gledajući se na malom ekranu, pokazali su  sve emocije što su ih proživljavali posljednih mjesec dan snimajući u svojim školama. Od smijeha do suza, svega je bilo, ali na kraju su svi bili zadovoljni.

Zabavno je bilo gledajući izvrsne točke na priredbi. Od naših učenika briljirali su osmaši u recitalu o hrvatskom jeziku i sedmaši u skečevima Invisible desk i Love and Anger. Svoje su izvedbe s Labinskog kanta 2016  otpjevale Nicole Marić i Lucia Demarin. Zadovoljne su bile i mentorice: Romina Licul, Romina Miletić, Ana Spada i Sandra Novaković.

Nakon marende, učenici su krenuli na sportsko igralište kako bi nastavili sa sportskim igrama, a vodio ih je Ljubomir Vilić i Saša Runko.

objavio: Administrator   datum: 7. 6. 2016.