DAN ŠKOLE

Prenijeti sve emocije s današnje svečanosti povodom Dana škole (30.4.2014.) nije jednostavno jer proslavili smo ga veoma emotivno. Posebnim su ga možda učinili i velika pozornica, veselo ukrašena za tu priliku, u velikom bijelom šatoru postavljenom na SRC Pristav u Kršanu.  Ideju smo dobili primivši pismo koje je stiglo u našu školu ne tako davno uz novogodišnju čestitku. Da, dobro ste pročitali, pismo i to prepuno sjećanja i uspomena na odlaske u školu sa skromnom  malom platnenom torbom u kojoj su bili tek mala ploča za pisanje s kredom, spužvicom i dvjema fetama starog kruha za marendu. Pošiljatelj pisma bio je nekadašnji učenik škole koji je davne 1949. godine krenuo u prvi razred u našu školu. Dirnuti skromnošću i toplinom, uspostavili smo kontakt, a onda je krenula oluja mozgova. Zašto se povodom dana škole ne bismo prisjetili tih davnih, pomalo, zaboravljenih vremena. I eto, pozivu su se odazvali bračni bar Fable, Livija i Redento koji je ujedno i autor spomenutog pisma, gospodin Klaudio Lazarić i gospođa Silvana Fable.  Naš najstariji gost, gospodin Alfio Germin nije bio u mogućnosti biti prisutan  iz  zdravstvenih razloga.  Želimo mu brzo ozdravljenje i ovim putem. Zahvaljujemo svim večerašnjm gostima na dolasku i iskrenim  odgovorima, a posebno veliko hvala izrazila je naša ravnateljica gospodinu Redentu na uručenom daru, kompletu Hrvatskih enciklopedija za školsku knjižnicu...NASTAVAK U OPŠIRNIJE.

Foto album: Dan škole

Nakon uvodnog pozdravnog govora ravnateljice, gospođe  Mirele Vidak, koja je zaslužna za cjelokupnu organizaciju, započeli smo s programom nazvanim Pet za pet. Naime, intervjuima s pet odličnih gostiju.  Svoju su nam škrinjicu sjećanja  otvorili u razgovoru s Nikom i Antonijom, učenicama 6. razreda koje su uz Almu vodile i  sveukupan program. Mentorice su im bile učiteljice Nada i Davorka.

Maleni, učenici nižih razreda, predstavili su se u drugom bloku kulturno-umjetničkog programa. Veoma sigurno zauzeli su pozornicu kako bi nam pokazali svoje najbolje točke uvježbane sa učiteljicama Mirjanom, Dianorom i Jasminkom. Pokazali su nam da znaju odlično pjevati, recitirati, pisati pjesme, a u glumi su briljirali u simpatičnim igrokazima, neki i po prvi put na tako velikoj pozornici. Naravno, zapjevali su i u malom školskom zboru uz mentoricu Sandru.

Kolažom recitacija iznenadili su nas i članovi dramske skupine Oblaci jer, kako su rekli, već jedna dobra pjesma može napraviti čudo, okrenuti svijet ili vratiti ljubav. Ljubavi nije nedostajalo u nizu lijepih, kratkih, slatkih pjesama, a ni u nešto većima, uvježbanih za današnju priliku. Uz instrumentalnu pratnju Dalena i Lucije, na harmonici i flauti sve je tako lijepo i nježno teklo. I za kraj, emocije su pojačane u dramskoj izvedbi Velog Jože, ponovno naše dramske grupe i mentorice Davorke.

Na proslavu današnjeg dana škole uključili smo i Radio Labin jer cijeli je program snimljen za potrebe naše radijske emisije I mi bismo bili na radiju. Zahvaljujemo stoga i njima što su nam to omogućili. I naravno, svim učenicima i djelatnicima škole koji su sudjelovali u pojedinim dijelovima organizacije. Hvala i obiteljima učenika i mještanima koji nas uvijek podržavaju.

Program za Dan škole u Kršanu

30. travnja 2014.

1. Himna RH Hrvatske

2. Uvodna najava (Antonija, Nika, Alma, učenice 6. razreda)

3. Intervjui s gostima (bivšim učenicima Škole) – razgovor vode Antonija i Nika, učenice 6. razreda

4. Pozdravna riječ ravnateljice Škole i zahvala gostima  (Mirela Vidak)

6. Nastup učenika nižih razreda

- skupna zborna pjesma „Sve bih dao“(svi učenici nižih razreda)

- PŠ Kršan: igrokaz „Tko je kriv“ i recital (svi učenici)

- MŠ Čepić: - recital „Koka i zrno“ (1. r.)

-vlastite recitacije iz natječaja Poj riči materinske 14.: „Moja nona“(S. Frankola), „Moj brek" (I. Načinović),  „Mama“  (L. Brajuha), „ Moj brek i ja (L.Stepančić), „Moja sestra“ (G. Trajkovski)

-PŠ Šušnjevica - Recital na istrorumunjskom (svi)

- recitacija „Ljubica“ (Erika)

- recitacija „Proljeće“ (Stefan)

7. Mali školski zbor: Nesretna jubav, Čudna farma, Bubamara (pjesme)

8. Svirka na mihu (Dalen Načinović)

9. Dramska grupa Oblaci: recital „Kolaž stihova

11. A. Jurasić i N. Carić: Mala kavana ( kazivanje poezije) uz instrumentalnu pratnju  flaute i harmonike ( Lucia Demarin i Dalen Načinović: Nad valovima)

12. Antonia Jurasić: Dih ut sena (kazivanje poezije)

13. Lucia Demarin i Dalen Načinović: Sibirski galop (Instrumentalni duet flauta – harmonika)

objavio: Administrator   datum: 1. 5. 2014.