Izrazi se, pokaži što znaš i budi važan

Netko lijepo pjeva, netko lijepo svira, prekrasno pleše, crta, glumi, lijepo uređuje sobu, frizuru ili se zna moderno odjenuti, netko zna lijepo šivati, recitirati, vješto se penjati planinama, netko lijepo pričati,... Toliko je toga u čemu možemo biti daroviti, uspješni, bolji od drugih, ali još je važnije da u toj našoj aktivnosti u potpunosti uživamo. Dan darovitih učenika 21. ožujka obilježili smo, kao i uvijek,  na svoj originalan način. Naši su učenici dobili priliku izraziti se ili bolje rečeno otkriti svoj talent u dvosatnom programu „Izrazi se, pokaži svoj talent i budi važan“...

Javilo se hrabrih i važnih dvanaest učenika koji su svaki na svoj način otkrili što je to što ih izdvaja iz okoline i čini posebnim. Upoznali smo tako Stefanovu strast prema kuhanju za ovu priliku Piletine alla Kožljak, umjetničku dušu Simonu Taletović u face paintingu. Nježna djevojčica Antonija Jurasić kazivala nam je poeziju, muzički talent Dalan Načinović  zasvirao u mih i mišnjice, samozatajna Selma Avdić pročitala nam je nekoliko svojih stihova, zapjevala nam je cura lijepog stasa a još ljepšeg glasa Kristina Višković uz pratnju Elize Vickić na sintesajzeru, kazivanjem poezije iznenadila nas je Antonija Jurasić, a svoju ljubav prema povijesnim bitkama i ratovima otkrio nam je ozbiljan i markantan Adem Mahmić. Zapanio nas je svojim znanjem glavnih gradova i zemalja odličan Daniel Vidak te za kraj zapjevala  Stefani Dudić. Nažalost, zbog ozljede, svoj talent za gimnastiku i sport nije nam uspjela demonstrirati također prisutna Nika Carić. No, šlovek zlatnih ruku, kako za njega kažu, Rikardo Sošić uspio nam je dočarati svoju ljubav prema radionici i mehanici.

Neki od njih sami su otkrili svoje talente, a neki su od malena pokazivali poseban interes koji je  s vremenom uz podršku obitelji i učitelja prerastao u pravi hobi. U kratkim intervjuima ispričali su svim prisutnim učenicima i učiteljima kada su se po prvi puta odvažili i tu malu klicu, sjemenku- dar zasadili, njegovali i zalijevali kako bi izrastao, kao što smo vidjeli, u pravi cvijet. Uživali smo upoznavajući se na jedan drugačiji način i zaključili kako iako se svakodnevno družimo, malo znamo jedni o drugima.

Ovaj je program realiziran s ciljem  prepoznavanja kvaliteta, sposobnosti, vještina i uspjeha učenika te shvaćanja važnosti poticaja i podrške obitelji, škole, učitelja jer prekrasno je biti zaljubljen u ono što radiš i posvetititi se tome.

Izrazi se, pokaži svoj talent i budi važan potaknuo je sve prisutne da razmisle o sebi na jedan drugačiji način jer u svima nama čuči neka zanimljiva vještina, sposobnost koja čeka svoje otkrivenje, a kažu da nikad nije kasno.  Učenici su na kraju nagrađeni Priznanjima, a oko cjelokupne organizacije pobrinule su se školska pedagoginja Nada Švraka i knjižničarka Romina Miletić.

Dalen Načinović  svira mih, a njegov prijatelj  Daniel pozorno ga prati

Antonija Jurasić kazuje poeziju

Eliza Vickić i Kristina Višković u duetu

Stefano Salamon servirao je " Piletinu alla Kožljak"

Simona Taletović iskazala se u face paintingu

Selma Avdić čita svoju poeziju

Stefani Dudić zapjevala je "Nek nam svemir presudi"

objavio: Administrator   datum: 21. 3. 2014.